I Międzynarodowa Konferencja Advancements of Microbiology. The role of microbes in tackling threats to health and environment  7-9 kwietnia 2025 Warszawa


I Międzynarodowa Konferencja pt. Advancements of Microbiology. The role of microbes in tackling threats to health and environment organizowana przez Polskie Towarzystwo Mikrobiologów odbędzie się 7-9 kwietnia 2025 r. w Warszawie.

Konferencja obejmować będzie dwa wydarzenia, które odbywać się będą w języku angielskim. Pierwszym z wydarzeń będzie przedkonferencyjne sympozjum zaplanowane na 7 kwietnia 2025 r., skierowane głównie do studentów i doktorantów. Podczas sympozjum grono osób wybranych na podstawie jakości streszczeń wygłosi referaty w dwóch sesjach: biomedycznej i środowiskowej. Najlepsze wystąpienia zostaną nagrodzone.

Podczas konferencji, która odbędzie się 8 i 9 kwietnia 2025 r. odbędą się wykłady plenarne, szesnaście sesji naukowych w ośmiu obszarach tematycznych, a także wykłady specjalne.

Usłyszymy m.in aż dwudziestu gości specjalnych z całego świata!

Obszary tematyczne konferencji to:

·  Pathogen Genomics

·  AMR Mechanisms & Diagnostics

·  Host-Pathogen Interactions

·  Antimicrobial Therapies 

·  Microbiomes Associated with Diseases 

·  New techniques – Novel insights 

·  Environmental Microbiology

·  Microbial Biotechnology

·  Biodiversity Data Management (special lecture)  

·  A One Health Perspective Overview (special lecture)

Uczestnicy zaprezentują swoje wyniki w formie referatów oraz podczas sesji plakatowych. Konferencję poprowadzimy hybrydowo. Więcej szczegółów dot. wydarzenia na stronie internetowej advmicro2025.pl oraz w mediach społecznościowych FB PTM i X @AdvMicro2025.

Szanowni Państwo,


serdecznie zapraszamy na nasze czwartkowe posiedzenie naukowo-szkoleniowe organizowane przez Krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów,
które odbędzie się w Auli Polskiej Akademii Umiejętności, Kraków, ul. Sławkowska 17, I p.

3 kwietnia 2025 o godz. 12.00

To nasze pierwsze w tym roku stacjonarne spotkanie i bardzo liczę na Państwa obecność.
W trakcie tego jakże ważnego dla naszego środowiska spotkania planujemy oprócz wykładu Konsultanta Wojewódzkiego przekazanie szeregu ważnych dla mikrobiologów informacji.

PROGRAM
Prof. dr hab. n. med. Tomasz Gosiewski
Specjalista Mikrobiologii
Małopolski Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Mikrobiologii Lekarskiej
Kierownik Pracowni Badań Mikrobiomów
Katedra Mikrobiologii, Zakład Molekularnej Mikrobiologii Medycznej
Wydział Lekarski, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum

„Mikrobiologia, laboratoryjna mikrobiologia medyczna i mikrobiologia lekarska – spojrzenie konsultanta wojewódzkiego, członka Zespołu ds. mikrobiologii medycznej KIDL oraz pracownika badawczo-dydaktycznego UJ CM”

Raz jeszcze gorąco zapraszam w imieniu Zarządu Krakowskiego oddziału PTM i pozdrawiam z pierwszym dniem wiosny
Anna Białecka

Przewodnicząca Oddziału Terenowego PTM w Krakowie
Ul. Sławkowska 17, 31-016 Kraków
oddzialkrakowskiptm@gmail.com


Drogie Koleżanki i Koledzy,
po roku przerwy podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu kolejnej, już XIX-ej „Wiosennej Szkoły Mikrobiologii Klinicznej”. Jest ona szczególnie ważna, bowiem laboratoria dostały olbrzymi „zastrzyk” nowoczesnej aparatury dzięki działalności Pana Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ten sposób polskie laboratoria mogą prowadzić diagnostykę na najwyższym, światowym poziomie i znacząco przyspieszać uzyskanie wyniku dotyczącego czynnika etiologicznego zakażenia i często wrażliwości na najważniejsze w leczeniu antybiotyki. W programie nie zapominamy jednak o klasycznej diagnostyce mikrobiologicznej, która jest ciągle podstawą naszej działalności i umożliwia poprzez izolację mikroorganizmu określenie jego różnorodnych cech biologicznych, potencjału chorobotwórczego i lekowrażliwości. W tym obszarze niezbędna jest współpraca z lekarzami na oddziałach, w przychodniach, z kierownictwem zakładów opieki zdrowotnej, z Krajowymi Ośrodkami Referencyjnymi a także z Inspekcją Sanitarną, stąd też w programie znalazły się zagadnienia wspierające rozwój interdyscyplinarnego dialogu w medycynie zakażeń.
Życzymy wszystkim ciekawej Szkoły, pozyskania wiedzy merytorycznej na wykładach i w gorących dyskusjach w sali plenarnej i w kuluarach, zawierania nowych znajomości i przyjaźni a także korzystania w pełni z obecności wielu firm diagnostycznych i farmaceutycznych, które przybliżą nowe możliwości diagnostyki i terapii.

Życzę wspaniałej Szkoły i do zobaczenia w Zakopanem.

Prof. dr hab. n. med. Waleria Hryniewicz
Przewodnicząca Komitetu Programowego

Wydawnictwa PTM

O Towarzystwie

PTM
Polskie Towarzystwo Mikrobiologów Celem Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów jest propagowanie rozwoju nauk mikrobiologicznych i popularyzowanie osiągnięć mikrobiologii wśród członków Towarzystwa oraz szerokich kręgów społeczeństwa. Formami działalności jest organizowanie zjazdów, posiedzeń naukowych, kursów, wykładów i odczytów oraz konkursów prac naukowych; wydawanie i popieranie wydawania czasopism naukowych, książek i innych publikacji z dziedziny mikrobiologii; opiniowanie o stanie i potrzebach mikrobiologii polskiej i występowanie w jej sprawach wobec władz państwowych; współpraca z pokrewnymi stowarzyszeniami w kraju i zagranicą.
Czytaj statut w formacie PDF »

Członek Srebrny od 12.09.2017 r.

Członek Srebrny od 12.09.2017 r.