Informacje o koncie użytkownika


Jak wygląda proces rejestracji na stronie PTM?

Proces rejestracji składa się z kilku kroków:

  1. Wypełnienia formularza rejestracyjnego.
  2. Potwierdzenia członkostwa przez administratora zarządzającego listą członków Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów.
  3. Weryfikacji adresu mailowego po aktywacji konta – kliknięcie w link rejestracyjny
  4. Ustawienia nowego hasła


Jak zarejestrować się na witrynie?

Rejestracja na stronie Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów jest zarezerwowana dla członków PTM, którzy mają opłaconą bieżącą składkę. Osoby, które zarejestrowały się, ale nie mają opłaconych wszystkich składek, będą miały uaktywnione konto dopiero po uregulowaniu płatności. Informacje o członkostwie oraz deklaracje członkostwa zwyczajnego znajdują się na stronie PTM w zakładce Członkowie zwyczajni. W dalszych akapitach członek PTM spełniający warunki dostępu do treści będzie nazywany użytkownikiem.

Aby zarejestrować się należy przejść na stronę formularza rejestracyjnego, a następnie wypełnić wszystkie pola formularza. Adres proszę wprowadzić w formacie zgodnie z wzorem zaproponowanym powyżej pola do jego wypełnienia, używając przecinków.

Przykładowy proces wypełniania formularza znajduje się na poniższej prezentacji:

Po wypełnieniu danych administrator dokona weryfikacji, a następnie aktywuje konto użytkownika. O aktywacji użytkownik zostanie poinformowany drogą mailową na adres podany podczas rejestracji. Aktywacje konta wykonywane są zwyczajowo w ciągu maksymalnie kilku dni roboczych, jednak podczas pierwszego etapu aktywowania kont wszystkim aktualnym członkom PTM aktywacja może potrwać dłużej. W razie gdyby wiadomość nie przychodziła przez dłuższy proszę sprawdzenie katalogu „spam”. Gdyby wiadomość z jakiegoś powodu nie dotarła i konieczna byłaby ponowna aktywacja – prosimy o kontakt z Biurem Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów.

Aktywacja przebiega w następujący sposób:

Kluczowe dla aktywacji nowego konta jest wprowadzenie daty przyjęcia (nie późniejsza niż dzień wprowadzania nowego użytkownika) oraz daty wygaśnięcia konta (nie wcześniejsza niż dzień wprowadzenia nowego użytkownika).

Po pozytywnej weryfikacji na adres email użytkownika przyjdzie wiadomość:

Zalogować się możesz korzystając ze swojego adresu email, hasło zresetujesz klikając w ten odnośnik.

Po kliknięciu na link wystarczy wprowadzić jeszcze raz własny adres mailowy (podawany przy rejestracji – jest to ten sam adres na który przyszła wiadomość z linkiem) celem weryfikacji oraz wcisnąć niebieski przycisk:

Ostatni krok dzieli użytkownika od wygenerowania własnego hasła i zalogowania się do witryny. Na adres mailowy przyjdzie ostatnia wiadomość z linkiem do resetu hasła. Należy go kliknąć, a następnie wprowadzić aktualne hasło, najlepiej takie aby łatwo je zapamiętać, a zarazem na tyle trudne aby nikt niepowołany nie uzyskał dostępu do konta użytkownika. To ostatnia czynność jaką należy wykonać.

Cały proces przedstawiony jest na poniższej prezentacji:


W jaki sposób zalogować się po założeniu i aktywacji konta?

Posiadając aktywne konto wystarczy przejść na stronę http://www.microbiology.pl/wp-admin/ gdzie znajduje się panel logowania i wprowadzić:

  • adres email lub nazwę użytkownika (adres email podawany podczas rejestracji, nazwa użytkownika znajdująca się w mailu rejestracyjnym)
  • hasło wprowadzone w ostatnim kroku rejestracji

Przykładowe logowanie wygląda w następujący sposób:


Jak zresetować zapomniane hasło?

W sytuacji zapomnienia hasła należy wejść na stronę http://www.microbiology.pl/wp-admin/, wybrać link „Nie pamiętam hasła” i wprowadzić adres mailowy podawany przy rejestracji. Na skrzynkę pocztową przyjdzie link służący do resetu hasła.

Przykładowy reset hasła wygląda w następujący sposób:


Jakie przywileje otrzymują członkowie zarejestrowani poprzez stronę?

Członkowie Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów, którzy spełniają warunki określone w statucie PTM mogą ubiegać się o dostęp do systemu logowania się aby uzyskać pełen dostęp do aktualnych numerów kwartalników naukowych:

  • Postępy Mikrobiologii
  • Polish Journal of Microbiology

Ponadto członkowie zwyczajni PTM otrzymują informację o wpłaconych składkach, dacie wygaśnięcia konta oraz mają możliwość edycji wprowadzonych danych w zakładce Profil.

Wydawnictwa PTM

O Towarzystwie

PTM
Polskie Towarzystwo Mikrobiologów Celem Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów jest propagowanie rozwoju nauk mikrobiologicznych i popularyzowanie osiągnięć mikrobiologii wśród członków Towarzystwa oraz szerokich kręgów społeczeństwa. Formami działalności jest organizowanie zjazdów, posiedzeń naukowych, kursów, wykładów i odczytów oraz konkursów prac naukowych; wydawanie i popieranie wydawania czasopism naukowych, książek i innych publikacji z dziedziny mikrobiologii; opiniowanie o stanie i potrzebach mikrobiologii polskiej i występowanie w jej sprawach wobec władz państwowych; współpraca z pokrewnymi stowarzyszeniami w kraju i zagranicą.
Czytaj statut w formacie PDF »

Członek Srebrny od 12.09.2017 r.

Członek Srebrny od 12.09.2017 r.